Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 06.06.2017

122 km/h w terenie zabudowanym, z taką prędkością pędził wczoraj 31-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej w miejscowości Białka na drodze K-19. Jego jazda zakończyła się utratą prawa jazdy oraz wysokim mandatem. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W minioną niedzielę policjanci radzyńskiej drogówki realizując m.in. zadania wynikające ze zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili 3 kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze patrolujący drogę K-19 w miejscowości Białka tuż po godzinie 8.00 za pomocą wideorejestratora zarejestrowali poczynania 31-letniego obywatela Ukrainy, który kierując samochodem osobowym marki Cadillac jechał z prędkością 122 km/h. Dodatkowo kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Po godzinie 12.00 w miejscowości Turów na drodze K-19 oko policyjnej kamery nagrało volkswagena, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Tego samego dnia w miejscowości Biała na drodze K-63 policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego, który kierując oplem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Wszyscy kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy i zostali ukarani mandatami karnymi.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych.

(KWP w Lublinie / mg)

Opis filmu: Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony