Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pedofil nagrany kamerą z monitoringu w rękach policjantów

Data publikacji 07.06.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Wczoraj publikowaliśmy wizerunek sprawcy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Do zdarzenia doszło 2 czerwca br., w godzinach wczesnowieczornych, na jednym z katowickich osiedli. Mężczyzna wszedł do klatki schodowej za dziewczynką, a następnie do windy, gdzie dopuścił się czynności seksualnej. Policjanci zostali powiadomieni o tym zdarzeniu następnego dnia.

Od samego początku sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu katowickiej komendy. Ustalenie tożsamości i zatrzymanie tego mężczyzny było dla stróżów prawa priorytetem. Wizerunek mężczyzny został nagrany przez kamery monitoringu.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia zabezpieczyli nagranie. Zostało ono od razu wysłane do jednostek ościennych, po to, by koledzy z innych komend pomogli w ustaleniu tożsamości sprawcy. Jednocześnie policjanci cały czas prowadzili czynności operacyjne, zmierzające do zatrzymania mężczyzny. W toku intensywnych działań mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny i wczoraj przed godziną 20.00 zatrzymali na jednej z katowickich ulic. Okazał się nim mieszkaniec Katowic. Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP Katowice, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód w Katowicach.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony