Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Data publikacji 08.06.2017

Prawie 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz ponad 21 kg krajanki tytoniowej, a także specjalistyczne maszyny, zabezpieczyli na terenie powiatów piaseczyńskiego oraz pruszkowskiego policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu. Zatrzymano 3 osoby, które już usłyszały zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Od pewnego czasu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zajmowali się sprawą nielegalnej fabryki papierosów, która miała znajdować się w okolicach Warszawy. W miniony wtorek, 06.06.br., operacyjni zweryfikowli posiadane informacje i przystąpili do działania. Funkcjonariusze przeszukali kilka posesji. W czasie akcji przeprowadzonych na terenie powiatów piaseczyńskiego oraz pruszkowskiego zabezpieczyli prawie 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, blisko 22 kg krajanki tytoniowej i 2 maszyny do pakowania papierosów. Policjanci zabezpieczyli także ponad 25 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Trzech mężczyzn (29,49,51 lat) już usłyszało zarzuty. Mężczyźni narazili skarb państwa na straty w wysokości ponad 100 tys. zł. Policjanci będą teraz m.in. ustalać, jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiały wyprodukowane papierosy. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

(KWP w Radomiu / mw)

  • nielegalna fabryka papierosów
  • nielegalna fabryka papierosów
  • nielegalna fabryka papierosów
Powrót na górę strony