Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 08.06.2017

Funkcjonariusze z Kamiennej Góry wraz z policjantami z Wałbrzycha zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku do którego doszło 25 maja br., na drodze W-367. Podejrzany został zatrzymany w jednym z hoteli w Wałbrzychu. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego usłyszał zarzuty m.in. spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy oraz oddalenia się z miejsca wypadku. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło 25 maja 2017 r. na drodze wojewódzkiej 367 w miejscowości Pisarzowice, gdzie samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego motorowerzystę, który poniósł śmierć na miejscu.

Obecny na miejscu uczestnik zdarzenia, 46-letni mężczyzna, poinformował policjantów, że to właśnie on kierował pojazdem, który uczestniczył w wypadku drogowym. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny, podczas których policjanci zabezpieczyli ślady. Policyjni technicy i biegli wykonując oględziny, stwierdzili całkiem inny przebieg zdarzenia, który zaprzeczał przedstawionej przez mężczyznę wersji. Decyzją policjantów został on zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora przewieziony do aresztu śledczego.

Wszystkie dotychczas zebrane informacje w tej sprawie zostały poddane wnikliwym i żmudnym sprawdzeniom, które potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku była inna osoba. Okazał się nią 22-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna od chwili zdarzenia ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Wałbrzycha. Został zatrzymany i wkrótce usłyszy szereg zarzutów.

Policjanci oraz prokurator wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony