Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego z narkotykami w skradzionym samochodzie

Data publikacji 08.06.2017

W trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej przez trzebnickich policjantów, mężczyzna, wobec którego podjęte zostały czynności próbował wręczyć funkcjonariuszom „łapówkę”, nakłaniając ich do odstąpienia zatrzymania oraz wprowadzając w błąd, co do swojej tożsamości. Po sprawdzeniu okazało się, że podejrzany ma przy sobie marihuanę a samochód, w którym się znajdował pochodził z kradzieży.

Policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego trzebnickiej komendy chcieli zatrzymać do kontroli pojazd, który na widok oznakowanego radiowozu nagle przyśpieszył. Po chwili samochód został zatrzymany. Okazało się, że za jego kierownicą siedzi młoda kobieta, która nie posiada uprawnień do kierowania ani dowodu rejestracyjnego pojazdu. Ponadto siedzący jako pasażer 21-letni mężczyzna, nerwowo tłumaczył gdzie kupił auto i wprowadzał w błąd, co do swojej tożsamości kontrolujących go policjantów. W związku z tym funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić podejrzewanego, efektem czego było znalezienie przy nim marihuany. Jakby tego było mało, w chwili, gdy był zatrzymywany wyciągnął z kieszeni banknot o nominale 200 zł i w ten sposób chciał skłonić policjantów do naruszenia przepisów prawa polegającego na odstąpieniu od wykonywanych czynności służbowych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd oraz pieniądze zabezpieczone do dalszego postępowania.

Trzebniccy funkcjonariusze z pionu operacyjnego ustalili a następnie potwierdzili, że zatrzymany mężczyzna nie tylko poruszał się skradzionym pojazdem, ale dokonał jeszcze kradzieży 3 innych aut. Zatrzymanemu postawiono łącznie 7 zarzutów, za które odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja