Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 09.06.2017

Policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji w wyniku dobrze zaplanowanej akcji zatrzymali 25-letniego pseudokibica jednego z warszawskich klubów piłkarskich oraz zabezpieczyli należące do niego narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 100 tys. złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Arturowi Z. dwóch zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji na podstawie własnych ustaleń operacyjnych dotarli do informacji na temat jednego z pseudokibiców. Wynikało z nich, że będzie przewoził autem znaczne ilości narkotyków.

Policjanci po ustaleniu wszystkich szczegółów zaplanowali zasadzkę. Po dłuższej obserwacji prowadzonej na trasie wiodącej z Gdańska do Warszawy zatrzymali do kontroli podejrzane auto. Kierującym okazał się pochodzący z Warszawy 25-letni Artur Z. Zaskoczony interwencją policji mężczyzna zaprzeczył, że ma coś wspólnego z narkotykami. Po dokładnym przeszukaniu pojazdu funkcjonariusze znaleźli w bagażniku walizkę. Wewnątrz znajdowała się hermetycznie zamknięta czarna plastikowa torba, w której było ponad 1 kg marihuany tj. prawie 3500 porcji dealerskich o czarnorynkowej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Zaraz po tym 25-latek trafił na przesłuchanie do stołecznej komendy.

W związku z ustaleniami operacyjnymi stołecznych policjantów otwoccy kryminalni przeszukali na jednej z posesji w Józefowie pomieszczenie gospodarcze, w którym zatrzymany miał przechowywać narkotyki. W wyniku przeprowadzonych czynności znaleźli prawie 1500 tabletek ecstasy, niemal 800 porcji  amfetaminy oraz 40 porcji kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości prawie 100 tys. złotych.

Wczoraj, 08.06.br., prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie przedstawił Arturowi Z. dwa zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek był już notowany za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowe.

Śledztwo jest w toku. Stołeczni policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KSP / mw)

  • zabezpieczone narkotyki
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony