Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca dachował w centrum miasta

Data publikacji 09.06.2017

21-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Całe zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i dachował przy rondzie Bernardyńskim. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 08.06.br., w nocy, po godzinie 02:00 na ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Tam kierujący samochodem marki Citroen jadąc w kierunku ronda Bernardyńskiego, nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w znaki drogowe i słup oświetleniowy, powodując dachowanie pojazdu. Na to zdarzenie najechał patrol z bydgoskiego Szwederowa.

Kierującym okazał się 21-latek, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie trzeźwości to potwierdziło. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Na miejsce przyjechali też policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Mundurowi sporządzili dokumentację i zatrzymali dowód rejestracyjny od citroena.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy i przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji i za brak obowiązkowego dokumentu podczas jazdy. Teraz może mu grozić wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Pijany kierowca dachował w centrum miasta

Pobierz plik Pijany kierowca dachował w centrum miasta (format mp4 - rozmiar 20.82 MB)

Powrót na górę strony