Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie pomorskim

Data publikacji 09.06.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli aplikacja, która pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – zachęcamy do obejrzenia filmu, który przybliża sposób działania tego internetowego narzędzia.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. 

Od początku maja br, w województwie pomorskim, zgłoszono łącznie prawie 3200 zagrożeń, z czego potwierdzono ponad 1400. W statusie „weryfikacja” pozostaje 335 zagrożeń, a zgłoszeń w statusie „nowe” jest 76. Najwięcej zgłoszeń dotyczy kategorii: „przekraczanie dozwolonej prędkości”, „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych” i „nieprawidłowe parkowanie”. Od początku istnienia "mapy" potwierdzonych zostało blisko 6000 zgłoszeń.

Warto podkreślić, że przez to innowacyjne narzędzie każdy człowiek, może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Następnie Policja te sygnały weryfikuje. Jeśli informacje się potwierdzają, policjanci wprowadzają je wprost na mapę. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdują się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli. Dzięki takiej współpracy z mieszkańcami Pomorza możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie pomorskim

Powrót na górę strony