Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali 17-latkę, która chciała popełnić samobójstwo

Data publikacji 09.06.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi uratowali nastolatkę, która chciała targnąć się na swoje życie. Po kilkunastu minutach od zawiadomienia, w jednym z pobliskich lasów funkcjonariusze odnaleźli nieprzytomną dziewczynę. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w wyniku czego odzyskała przytomność i później trafiła pod opiekę lekarzy.

Około godz. 1.00 w nocy dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał telefoniczne zawiadomienie od przerażonego mężczyzny, o tym, że jego 17-letnia córka wzięła taboret oraz linę i wyszła z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Natychmiast w jednostce został ogłoszony alarm dla wszystkich funkcjonariuszy.

Według informacji uzyskanych przez policjantów, nastolatka mogła pójść w kierunku pobliskiego lasu. Z uwagi na to, że był to duży kompleks leśny i poszukiwania wymagały bardzo dobrej znajomości terenu, na miejsce zostali skierowani dzielnicowi.

Już po kilkunastu minutach, asp. Łukasz Horodyski i asp. Łukasz Torchalski zauważyli na gałęzi jednego z drzew linę zakończoną pętlą oraz przewrócony taboret, a na ziemi leżącą nieprzytomną 17-latkę. Natychmiast przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, w wyniku czego dziewczyna odzyskała przytomność.

Obecnie przebywa ona pod opieką lekarzy specjalistów, a jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Błyskawiczne działania policjantów, a w szczególności dobra znajomość terenu przez dzielnicowych oraz ich profesjonalne i zdecydowane czynności przedmedyczne przyczyniły się do uratowania życia młodej kobiety.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony