Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic odpowie za znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 09.06.2017

Policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji w wyniku przeprowadzenia profesjonalnej i skutecznej akcji zatrzymali 25-letniego pseudokibica jednego z warszawskich klubów piłkarskich oraz zabezpieczyli należące do niego narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 100 tys. zł. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Arturowi Z. dwóch zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji na podstawie własnych ustaleń operacyjnych ustalili, że pseudokibic jednego z warszawskich klubów piłkarskich będzie przewoził samochodem znaczne ilości narkotyków.

Mundurowi po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, zaplanowali zasadzkę. Po dłuższej obserwacji prowadzonej na trasie wiodącej z Gdańska do Warszawy zatrzymali do kontroli podejrzane auto. Kierującym okazał się pochodzący z Warszawy 25–letni Artur Z. Zaskoczony interwencją Policji mężczyzna zaprzeczył, że ma coś wspólnego z narkotykami. Po dokładnym przeszukaniu pojazdu funkcjonariusze znaleźli w bagażniku walizkę. Wewnątrz znajdowała się hermetycznie zamknięta czarna plastikowa torba, w której było ponad 1 kg marihuany tj. prawie 3500 porcji dealerskich o czarnorynkowej wartości ponad 20 tys. zł. Zaraz po tym 25-latek trafił na przesłuchanie do stołecznej komendy.

W związku z ustaleniami operacyjnymi stołecznych policjantów otwoccy kryminalni przeszukali na jednej z posesji w Józefowie pomieszczenie gospodarcze, w którym zatrzymany miał przechowywać narkotyki. W wyniku przeprowadzonych czynności znaleźli prawie 1500 tabletek ecstasy, niemal 800 porcji amfetaminy oraz 40 porcji kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości prawie 100 tys. zł.

Wczoraj tj. 8 czerwca br. prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie przedstawił Arturowi Z. dwa zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek był już notowany za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowe.

Śledztwo jest w toku. Stołeczni policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KSP / mg)

  • Pseudokibic odpowie za znaczną ilość narkotyków
  • Pseudokibic odpowie za znaczną ilość narkotyków
  • Pseudokibic odpowie za znaczną ilość narkotyków

Opis filmu: Pseudokibic odpowie za znaczną ilość narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.91 MB)

Powrót na górę strony