Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwie osoby organizujące nielegalne gry na automatach hazardowych na Dolnym Śląsku

Data publikacji 12.06.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wałbrzyskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które organizowały i prowadziły nielegalne gry na automatach hazardowych. Podczas przeszukania wytypowanych lokali w kilku miejscowościach województwa dolnośląskiego zabezpieczono 21 sztuk automatów i ponad 600 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno skarbowego o urządzaniu gier losowych wbrew przepisom ustawy. Wobec jednej z zatrzymanych osób zastosowano tymczasowy areszt i na 3 miesiące trafiła do aresztu śledczego. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej posiadali informację o dwóch osobach, które miałyby organizować i prowadzić nielegalne gry na automatach hazardowych. Po zebraniu całości materiału oraz niezbędnych dowodów funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania podejrzanych: 27-letniej kobiety i 42-letniego mężczyzny.

Okazało się, że nielegalny proceder przeprowadzali w lokalach znajdujących się w różnych miejscowościach na terenie Dolnego Śląska. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli 21 sztuk automatów oraz ponad 600 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno - skarbowego. Decyzją sądu 42-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega nawet karze pozbawieniu wolności do lat 3 i wysokiej grzywnie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony