Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 13.06.2017

Policjanci z Włocławka zatrzymali mężczyznę, który przed jednym z włocławskich punktów handlowo-usługowych groził detonacją ładunku wybuchowego. Mundurowi, po sprawdzeniu, nie potwierdzili tej informacji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 36-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 09.06.br., po 10.00, dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed budynkiem handlowo-usługowym na osiedlu Zazamcze mężczyzna grozi detonacją ładunku wybuchowego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi, którzy  zabezpieczyli teren i zatrzymali 36-latka odpowiadającego rysopisowi. Ponadto, pirotechnicy sprawdzili budynek oraz torby zatrzymanego. Okazało się, że nie było w niej żadnego materiału wybuchowego. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili 36-latka do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony