Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w przestępczość pseudokibiców

Data publikacji 13.06.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali trzy osoby związane z procederem produkcji i wprowadzania do obrotu podrobionych opakowań do papierosów różnych marek. Wstępnie straty szacowane przez firmy sięgają nawet kilku milionów złotych.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi, z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, od pewnego czasu zbierają informacje na temat osób, które trudnią się nielegalnym handlem alkoholem i tytoniem bez polskich znaków akcyzy oraz innymi produktami z podrobionymi znakami towarowymi. Podczas prowadzonych 9 czerwca 2017 roku działań kryminalni dotarli na teren Pabianic. Wiele wskazywało na to, że w zlokalizowanej tam drukarni produkowane są podrobione opakowania do papierosów. Z zebranych informacji wynikało, że tego dnia do drukarni podjechał citroen jumper, do którego ładowano tekturowe pudełka. Pojazd został zatrzymany do kontroli na ulicy Maratońskiej w Łodzi. Kierującym okazał się 45-latek związany ze środowiskiem pseudokibiców. W części bagażowej policjanci ujawnili 1500 pudełek do papierosów konkretnej marki oraz 15 000 wkładów do paczek. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia w pabianickiej drukarni funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości podrobionych opakowań do papierosów oraz inne matryce do drukowania opakowań m.in. do perfum. Na miejscu zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 37 i 58 lat. Niemalże w tym samym czasie policjanci dotarli do łódzkiego magazynu. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 100 tysięcy opakowań z podrobionymi znakami towarowymi papierosów oraz różnych markowych perfum.

Łącznie podczas tej realizacji policjanci zabezpieczyli około 1 miliona opakowań z podrobionymi znakami towarowymi. Straty szacowane przez pokrzywdzonych producentów szacuje się wstępnie na co najmniej kilka milionów złotych. Trzech zatrzymanych usłyszało już zarzuty z ustawy Prawo własności przemysłowej co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zabezpieczone opakowania z podrobionymi znakami towarowymi
  • zabezpieczone opakowania z podrobionymi znakami towarowymi
  • zabezpieczone opakowania z podrobionymi znakami towarowymi
  • matryca do podrabiania
  • zabezpieczone opakowania z podrobionymi znakami towarowymi
Powrót na górę strony