Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zawsze na służbie

Data publikacji 16.06.2017

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tak też rozumieją swoją służbę policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży rozbójniczej. Będący w czasie wolnym od służby dwaj funkcjonariusze nie zawahali się pomóc, kiedy zauważyli jak dwóch nastolatków zabrali 18-latkowi okulary i chcąc utrzymać się w ich posiadaniu uderzyli go w twarz. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 12 i 16-lat. Sąd ds. Rodziny i Nieletnich zdecyduje o ich losie.

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 15 czerwca br. tuż po godz. 13.00 na ul. Wodopojnej w Lublinie. Dwaj nastolatkowie zaczepili 18-latka i zażądali od niego papierosa. Kiedy mężczyzna odmówił, wtedy jeden z nich ściągnął mu z głowy okulary. Poszkodowany chcąc odzyskać swoją własność został uderzony z pięści w twarz przez młodszego z napastników.

Całe zdarzenie zauważyli dwaj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy byli w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze bez chwili wahania zatrzymali na gorącym uczynku sprawców, po czym niezwłocznie powiadomili dyżurnego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z I Komisariatu Policji w Lublinie, którzy zajęli się nieletnimi.

Sprawcami kradzieży rozbójniczej okazali się dwaj nieletni mieszkańcy Lublina w wieku 12 i 16-lat. Starszy z nich został osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka w KMP Lublin. Jak się okazało, pomimo młodego wieku ma on już na swoim „koncie” rozbój. Sąd ds. Rodziny i Nieletnich zdecyduje o ich losie.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony