Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bagażnik pełny kontrabandy

Data publikacji 19.06.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 63-latka, który w samochodzie przewoził ponad 3 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że mógł on narazić Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku na 62 tysiące złotych.

Cała sytuacja rozegrała się w minioną sobotę kilkanaście minut po godzinie 16 w Bliżynie, w powiecie skarżyskim. Wtedy to policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli auto, w którym jak podejrzewali, mogła być przewożona kontrabanda. Funkcjonariuszy i tym razem nie zawiodła czujność.

W trakcie kontroli bardzo szybko na jaw wyszło, że kierujący Seatem Toledo 63-latek miał bagażnik pełny nielegalnych papierosów. W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 3620 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że z tytułu niezapłaconego podatku mężczyzna mógł narazić Skarb Państwa na straty na około 62 tysiące złotych.

63-latek został zatrzymany. Teraz z nielegalnej kontrabandy będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / kp)

 

  • zabezpieczone papierosy w bagażniku samochodu
  • zabezpieczone papierosy w bagażniku samochodu
  • zabezpieczone papierosy
Powrót na górę strony