Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 19.06.2017

Mokotowscy kryminalni zatrzymali 44-latka, który od kilku miesięcy ukrywał się przed odbyciem kary 5 lat pozbawienia wolności za włamania i kradzieże samochodów ciężarowych. Przed wyrokiem sądu okręgowego Paweł S. działał w zorganizowanej grupie przestępczej. Nie miał zamiaru zgłosić w zakładzie karnym. Funkcjonariusze nakryli go podczas spotkania z żoną. Ukrywający się mężczyzna najpierw trafił do policyjnej celi, a później do zakładu karnego.

Policjanci z zespołu ds. poszukiwań wydziału kryminalnego po otrzymaniu z sądu okręgowego listu gończego na Pawła S., zajęli się jego rozpracowaniem. Prowadząc pracę operacyjną ustalili, że 44-latek, który w przeszłości działał z zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami i kradzieżami samochodów ciężarowych, przebywa na terenie Warszawy i w dniu zatrzymania, wieczorem będzie się chciał spotkać ze swoją żoną. Ustalenia okazały się bardzo trafne.

Kiedy kryminalni zauważyli, jak poszukiwany wchodzi do mieszkania pod ustalonym przez nich adresem, zapukali do drzwi. Kobieta na widok policjantów zaprzeczała jakoby miała gościć u siebie, ukrywającego się męża. To jednak nie poskutkowało. Funkcjonariusze zatrzymali Pawła S. i przewieźli go do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 5 lat.

(KSP / ig)

Powrót na górę strony