Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka wiozła swoją 2,5-letnią córkę

Data publikacji 20.06.2017

2 promile alkoholu miała 31-latka, która wiozła samochodem swoją córkę. Pijana matka została zatrzymana przez policjantów dzięki informacji od osoby, którą zaniepokoił sposób jazdy kobiety oraz widok śpiącego dziecka, bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. O losie mieszkanki Tarnobrzega zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega, zostali powiadomieni o kierującej mitsubishi space, która może być nietrzeźwa. Informację funkcjonariuszom przekazała osoba, którą zaniepokoił styl jazdy kobiety oraz śpiące dziecko na niezabezpieczonym fotelu pasażera. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na tarnobrzeskim osiedlu Dzików. Policjanci będąc na miejscu potwierdzili tą informację. Za kierownicą mitsubishi siedziała kobieta, od której czuć było alkohol. Obok niej, na siedzeniu pasażera spało dziecko. Nie było zabezpieczone w foteliku, nie miało też zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że kobieta była na spotkaniu, tam spożywała alkohol. Po zakończonej imprezie nieodpowiedzialna matka zabrała 2,5-letnią córkę i pojechała na zakupy, a potem do domu.

31-letnia kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie alkomatem wykazało u niej 2 promile alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania, a następnie trafiło pod opiekę rodziny.

Policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Ponadto kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. O sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

Powrót na górę strony