Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa medale dla policjanta z Wrocławia podczas Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin

Data publikacji 20.06.2017

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu sierż. Marcin Krupa zdobył dwa medale na prestiżowych zawodach Karate Kyokushin w Polsce. XLIV Mistrzostwa Polski Seniorów zorganizowano w Sosnowcu, a wzięło w nich udział ponad stu zawodników z terenu całego kraju.

3 czerwca 2017 roku w Sosnowcu odbyły się XLIV Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin w kategoriach wagowych. W zawodach wystartowało 102 zawodników z 47 ośrodków sportu z terenu całego kraju. Turniej ten uważany jest za jeden z najbardziej prestiżowych w Polsce, ponieważ rywalizują w nim najlepsi zawodnicy karate zdobywający niejednokrotnie medale także podczas Mistrzostw Świata i Europy.

Sierż. Marcin Krupa startował w kategorii full kontakt do 75 kilogramów i bezproblemowo przebrnął przez eliminacje, a walkę ćwierćfinałową wygrał przez ippon, zadając przeciwnikowi uderzenie uniemożliwiające kontynuowanie pojedynku.

Przed walką o wejście do finału turnieju policjant wziął również udział w teście tameshiwari polegającym na rozbijaniu twardych przedmiotów. W konkursie tym rozbił 12 desek, zostając tym samym vice - mistrzem Polski - bez podziału na kategorie wagowe.

Natomiast w rywalizacji kumite full kontakt funkcjonariusz po dwóch dogrywkach i bardzo wyrównanej walce musiał uznać wyższość przeciwnika, zdobywając tym samym 3 miejsce.

Udziałem w zawodach sierż. Marcin Krupa po raz kolejny zaznaczył swoją obecność na arenie karate, ponieważ ma już na swoim koncie m.in. Puchar Polski Seniorów oraz Mistrzostwo Czech.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony