Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy

Data publikacji 21.06.2017

Wyrazy uznania należą się mieszkance gminy Józefów nad Wisłą, która wczoraj uniemożliwiła dalszą jazdę samochodem pijanemu 64–latkowi. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Kiedy kobieta zorientowała się, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł za kierownicę i odjechał, bez wahania powiadomiła Policję dokładnie opisując auto oraz wygląd kierującego. Jednocześnie zgłaszająca uznała, że w tej sytuacji należy natychmiast zareagować. Udała się więc pieszo za sprawcą i po około 100 metrach dogoniła go, otworzyła drzwi pojazdu i wyciągnęła ze stacyjki kluczyki uniemożliwiając w ten sposób nietrzeźwemu kierującemuw dalszą jazdę. Mężczyzna oddalił się z miejsca.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce natychmiast podjęli poszukiwania. Dzięki informacjom przekazanym przez kobietę chwilę później mężczyzna był już w ich rękach. Okazał się nim 64–letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą. Podczas badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7  promila alkoholu.

Gdyby nie interwencja bohaterskiej kobiety, mogłoby dojść do tragedii. Jej postawa zasługuje na szczególne uznanie.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Policja apeluje, aby reagować na niebezpieczne sytuacje. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić mundurowych o takich zdarzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony