Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują ludzkie życia

Data publikacji 21.06.2017

Białostoccy policjanci dostali informację o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii. 28-latek bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy. Z kolei mundurowi z Legnicy jako pierwsi dotarli do miejsca zamieszkania 46-latka, który również chciał targnąć się na własne życie. Gdy funkcjonariusze weszli do środka, mężczyzna leżał nieprzytomny na kanapie, a obok znajdowały się opakowania po środkach farmaceutycznych i butelki po alkoholu. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wczoraj tj. 20 czerwca br. około godziny 15.00 otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Informację tę, a także fakt, że chłopak wysłał swojej dziewczynie zdjęcia noża oraz pociętego przedramienia, zostały natychmiast przekazane funkcjonariuszom z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Białymstoku. Policjanci, w pierwszej kolejności natychmiast udali się do mieszkania 28-latka. Jednak na miejscu nie zastali mężczyzny. Wówczas do akcji włączyli się policjanci z pionu kryminalnego Komisariatu Policji IV w Białymstoku. Już po pół godzinie współdziałania białostockich policjantów 28-latek został odnaleziony. Okazało się, że przebywał on na Bojarach. Mężczyznę, z ranami ciętymi przedramienia, mundurowi przekazali pod opiekę lekarzy. 

Dzięki natychmiastowej reakcji i sprawnej współpracy białostockich policjantów po raz kolejny udało się zapobiec tragedii.

***

Mężczyzna zadzwonił do swoich najbliższych, żeby się z nimi pożegnać i poinformować o tym, że chce popełnić samobójstwo. Zaniepokojona matka zadzwoniła pod numer alarmowy 112. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy do mieszkania, w którym mógł przebywać 46–letni mężczyzna natychmiast wysłał funkcjonariuszy Wydziału Prewencji.

Policjanci, którzy udali się na miejsce, w jednym z pomieszczeń ujawnili leżącego na kanapie mężczyznę, obok którego znajdowały się puste opakowania po środkach farmakologicznych oraz puste butelki po alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. 46-latek był nieprzytomny. Policjanci natychmiast ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i dalej kontrolowali czynności życiowe do chwili przybycia ratowników medycznych, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

(KWP w Białymstoku / KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony