Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieganie to ich sportowa pasja

Data publikacji 22.06.2017

W dwóch dużych imprezach biegowych wzięli w tym miesiącu udział zabrzańscy mundurowi. Kom. Oktawiusz Cieślik i st.sierż. Agnieszka Żyłka pobiegli w 5 PKO Nocny Wrocław Półmaraton, a mł.asp. Andrzej Cieśla ukończył morderczy Runmageddon. Bieganie to ich życiowa pasja i odskocznia od służbowych obowiązków. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Komisarz Oktawiusz Cieślik – zastępca komendanta komisariatu II w Zabrzu oraz st. sierż. Agnieszka Żyłka z zabrzańskiej komendy pobiegli w 5 PKO Nocny Wrocław Półmaratonie. To już kolejny ukończony z sukcesem bieg długodystansowy na koncie śląskich policjantów, tym razem na dystansie 21 km i 97,5 m. Komisarz Cieślik jeszcze w tym roku podejmie kolejne wyzwanie na takim samym odcinku. Chce zdobyć Koronę Półmaratonów Polskich. Aby zdobyć ten tytuł należy w ciągu roku ukończyć aż 5 półmaratonów.

Natomiast dzielnicowy z zabrzańskiej „jedynki”, ukończył jeden z najcięższych biegów ekstremalnych w Polsce, jakim jest Runmageddon. Tym razem wyścig odbył się na gliwickich hałdach. Pogoda nie sprzyjała zawodnikom. W strugach deszczu i niskiej temperaturze uczestnicy musieli pokonać 15-kilometrową, wytrzymałościową trasę, na której znajdowało się 70 różnych przeszkód.

Policjanci, którzy startują w tego rodzaju imprezach sportowych podkreślają, że sport jest doskonałą odskocznią od służbowych obowiązków. Pozwala to nie tylko utrzymać dobrą kondycję, ale również dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji. Życzymy sukcesów i wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Bieganie to ich sportowa pasja
  • Bieganie to ich sportowa pasja
  • Bieganie to ich sportowa pasja
  • Bieganie to ich sportowa pasja
  • Bieganie to ich sportowa pasja
  • Bieganie to ich sportowa pasja
Powrót na górę strony
Polska Policja