Śląscy policjanci kolejny raz najlepszymi siatkarzami!

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej 2017. Zawody rozegrane zostały w dwóch halach sportowych na terenie Zawiercia. Spośród 13 drużyn, które stanęły do rywalizacji, najlepsza okazała się reprezentacja śląskiej policji. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

W dniach 20-21 czerwca br rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej – Zawiercie 2017. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny Centralnego Biura Śledczego Policji oraz drużyny komend wojewódzkich z  Rzeszowa, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Radomia,Szczecina, Olsztyna i Katowic

Mecze grupowe rozrywane były w halach sportowych przy ul. Wojska Polskiego 55 oraz ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu. Mecz finałowy rozegrany został wczoraj o godzinie 12:30. Po raz kolejny najlepszymi siatkarzami zostali policjanci z Katowic. W meczu finałowym nasza drużyna pokonała reprezentację Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

• Najlepszy zawodnik turnieju – Bartłomiej Lasek

Zawody uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz występ Zespołu Mażoretek Fantazja  z Ogrodzieńca. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, Prezydent Miasta Zawiercie Witold Grim, Starosta zawierciański Krzysztof Wrona, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego asp.szt. Michał Szcześniak oraz  reprezentant Polski w siatkówce siatkowej  - Grzegorz Kosok.

Mistrzostwa zorganizował Wydział Doboru Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Urzędu Miasta w Zawierciu, Starostwa Zawierciańskiego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Zawodnicy zakwaterowani byli w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Morsko Plus.