Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z krajanką chwilę po tym jak uderzył w bariery na autostradzie

Data publikacji 23.06.2017

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali 42-letniego mieszkańca Torunia, który w trakcie jazdy autostradą uderzył w bariery ochronne. We wnętrzu jego samochodu mundurowi znaleźli ponad 900 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzowych. Kierowca miał przy sobie jeszcze marihuanę.

Wczoraj (22.06.2017 r.) około godziny 18.00 w Kuczku kierujący hyundaiem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bariery ochronne.

Policjanci z drogówki, którzy przyjechali na miejsce we wnętrzu samochodu znaleźli kilkadziesiąt worków z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzowych. Łącznie w workach znajdowało się 935 kg krajanki.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należnego podatku akcyzowego to blisko 940 tys. złotych. W trakcie przeszukania samochodu mundurowi natknęli się jeszcze na woreczek strunowy, w którym była marihuana.

42-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty  przewożenia znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz posiadania narkotyków. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • samochód z workami z krajanką tytoniową
  • worek z krajanką tytoniową
  • worki z krajanką tytoniową
Powrót na górę strony