Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę – wypatrzyli go z pokładu śmigłowca

Data publikacji 23.06.2017

Kilkadziesiąt godzin trwały poszukiwania mężczyzny zganionego na terenie powiatu oleśnickiego. W działania zaangażowani byli miejscowi funkcjonariusze Policji, Straży Leśnej, Straży Rybackiej i Straży Pożarnej, a także załoga policyjnego śmigłowca z Wrocławia, która wypatrzyła zaginionego z powietrza. Następnie jego dokładną lokalizację podano służbom prowadzącym akcję poszukiwawczą w terenie i odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

21 czerwca br. policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 36-letniego mieszkańca gminy Twardogóra. Jego nieobecnością i brakiem kontaktu zaniepokoiła się pracownica MOPS, pod której opieką znajdował się mężczyzna.

Niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji policjanci skoncentrowali swoje siły i rozpoczęli działania poszukiwawcze zaczynając od miejsca, w którym ostatni raz widziany był zaginiony. Akcja trwała kilkadziesiąt godzin i brało w niej udział blisko 100 osób z powiatu oleśnickiego, oprócz policjantów m.in. funkcjonariusze Straży Pożarnej, Straży Leśnej i Straży Rybackiej. Do poszukiwań przyłączyli się również policjanci załogi śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

Całe działania zakończyły się szczęśliwie, ponieważ właśnie znajdujący się na pokładzie śmigłowca policjanci wypatrzyli z powietrza zaginionego mężczyznę i podali jego dokładną lokalizację.

Do miejsca odnalezienia mężczyzny wezwano pomoc medyczną i został on przetransportowany do szpitala.

Komendant Powiatowy Policji w Oleśnicy wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Twardogórze pragną złożyć podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę – wypatrzyli go z pokładu śmigłowca

Pobierz plik Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę – wypatrzyli go z pokładu śmigłowca (format mp4 - rozmiar 5.03 MB)

Powrót na górę strony