Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w walce z przestępczością samochodową

Data publikacji 24.06.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu gliwickiej komendy rozpracowali i wytropili kolejnych podejrzanych o kradzieże samochodów. Stróże prawa zatrzymali 31-letniego gliwiczanina i jego 40-letniego wspólnika z Bytomia. Mężczyźni podejrzani są m.in. o dokonywanie kradzieży pojazdów. Z kolei mundurowi z powiatu zgorzeleckiego w wyniku podjętych działań zatrzymali mężczyznę również podejrzanego o kradzieże samochodów i włamania do nich, dokonane na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Przy zatrzymanym, który okazał się też być poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa, funkcjonariusze znaleźli także środki odurzające.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach prowadząc pracę operacyjną, rozpracowali, wytropili i zatrzymali kolejnych podejrzanych o kradzieże samochodów. Okazali się nimi 31-letni gliwiczanin i jego 40-letni wspólnik z Bytomia. Mężczyźni zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach, nie spodziewali się wizyty policjantów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg przedmiotów służących do pokonywania fabrycznych (elektronicznych i mechanicznych) zabezpieczeń. Mężczyźni podejrzani są m.in. o dokonywanie kradzieży pojazdów. Teraz o ich losie zdecyduję sąd. 

Z uwagi na to, że sprawa ma charakter rozwojowy policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Za kradzieże kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

***

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku, w godzinach nocnych, w miejscowości Czerwona Woda, zatrzymali do kontroli volkswagena passata. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że samochód, którym poruszał się mężczyzna został skradziony 11 czerwca br. na terenie Krosna Odrzańskiego.

Dodatkowo pojazd posiadał tablice rejestracyjne, które zostały skradzione na terenie Wrocławia. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili przy nim metamfetaminę, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach kierujący okazał się być poszukiwanym przez wymiar sprawiedliwości, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Policjanci odzyskali skradziony samochód, a 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Z ustaleń funkcjonariuszy, współpracujących też z policjantami z innych jednostek wynika, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwa przeciwko mieniu – kradzieże pojazdów i włamania do nich, m.in. na terenie powiatu legnickiego. W wyniku dalszych działań legniccy policjanci odnaleźli m.in. również skradzionego volkswagena golfa.

Obecnie policjanci dokładnie sprawdzają wszystkie sprawy i zgłoszenia, z którymi zatrzymany 26-latek może mieć związek. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / KWP we Wrocławiu / mg)

  • KWP w Katowicach

  • Policjanci w walce z przestępczością samochodową
  • Policjanci w walce z przestępczością samochodową
  • Policjanci w walce z przestępczością samochodową

Opis filmu: Policjanci w walce z przestępczością samochodową

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.24 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja