Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowali grupę przestępczą wyłudzającą zaliczki na poczet sprzedaży maszyn

Data publikacji 24.06.2017

Głogowscy policjanci Wydziału dw. Przestępczością Gospodarczą rozpracowali grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem zaliczek na poczet sprowadzanych maszyn budowlanych i rolniczych. Sprawcy wyłudzili w ten sposób co najmniej 50 tys. złotych. Dwaj podejrzani zatrzymani w tej sprawie, zostali już decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z głogowskiej komendy powiatowej Policji w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali pięć osób zajmujących się przestępczym procederem. Mechanizm działania polegał na zamieszczaniu na portalach internetowych ogłoszeń o sprzedaży maszyn budowlanych i rolniczych.

Oszuści proponowali atrakcyjne ceny oraz zamieszczali przypadkowe fotografie maszyn uzyskane z Internetu. Warunkiem dostawy pojazdu było wpłacenie zaliczki mającej rzekomo pokrywać koszty sprowadzenia maszyny. Podejrzani wyłudzili w ten sposób co najmniej 50 tys. złotych.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało pięć osób. Wszystkim grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Potencjalni organizatorzy tego procederu, mieszkańcy Głogowa w wieku 33 i 31 lat, na wniosek policji i prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec pozostałej trójki podejrzanych w wieku 31,27 i 31 lat, prokuratura zastosowała dozory policyjne.

W dalszym ciągu policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia rzeczywistego rozmiaru ich działalności przestępczej. Niestety pomimo tego, że wielokrotnie już nagłaśniano ten sposób działania przestępczego, to nadal jednak znajdują się osoby, które skuszone atrakcyjną ceną, decydują się na takie niebezpieczne transakcje.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • policjant z zatrzymanym
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony