Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali 29-latka, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 25.06.2017

Dzięki profesjonalnemu działaniu dyżurnego z garwolińskiej komendy Policji udało się uratować kolejne życie. Zdesperowany młody mężczyzna, który targnął się na swoje życie został uratowany. 29-letni mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy twierdząc, że popełni samobójstwo.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 czerwca br. Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podciął sobie żyły, po czym oświadczył, że jest w lesie, lecz nie wie gdzie. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności i próbowali ustalić skąd dzwonił mężczyzna.

Udało się tego dokonać służbie dyżurnej garwolińskiej komendy. Oficer dyżurny profesjonalnie przeprowadził rozmowę z 29-latkiem, tak by nie stracić z mężczyzną kontaktu telefonicznego. Niezwłocznie na miejsce udali się policjanci, powiadomiono również pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną.

To właśnie dzięki tej rozmowie oraz  przy użyciu środków techniki mundurowym udało się zlokalizować przybliżone miejsce przebywania desperata. Po podaniu przybliżonej lokalizacji, młodego mężczyznę w lesie odnaleźli strażacy. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziony do szpitala, gdzie wraca do zdrowia.


(KWP zs. w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony