Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust aresztowany

Data publikacji 26.06.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali w Koninie 30-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Mężczyzna podejrzany jest o szereg oszustw internetowych, którymi spowodował straty na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. 30–latkowi może grozić kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się na co dzień walką z przestępczością gospodarczą od pewnego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą oszustw internetowych. Z ustaleń mundurowych wynikało, że ktoś zakładał konta bankowe na fałszywe dane osobowe i za ich pośrednictwem dokonywał fikcyjnych zakupów internetowych na kredyt. Dodatkowo najprawdopodobniej ta sama osoba posługując się fikcyjnymi danymi również za pośrednictwem Internetu pobierała pożyczki.

Drobiazgowa praca mundurowych z komendy wojewódzkiej doprowadziła do ustalenia podejrzewanego. W miniony czwartek, 22.06.br., funkcjonariusze dotarli do jednego z domów w Koninie. Tam zastali 30-latka, którego policjanci podejrzewają o szereg przestępstw. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że mężczyzna swoją działalnością spowodował starty w wysokości 400 tys. złotych na szkody kilku banków, podmiotów parabankowych oraz serwisów internetowych. Zatrzymany został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Kielcach, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Mimo, że 30-latek trafił doi aresztu śledczego to praca funkcjonariuszy się nie zakończyła. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego badając tę sprawę podejrzewają, że mieszkaniec województwa wielkopolskiego swoją działalnością mógł spowodować jeszcze większe straty. 

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony