Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców

Data publikacji 26.06.2017

Dolnośląscy policjanci współpracując z funkcjonariuszami z województwa wielkopolskiego udaremnili możliwość tzw. „ustawki” pseudokibiców sympatyzujących z zespołami piłkarskimi z Wrocławia i Warszawy. Do „spotkania” miało dojść w kompleksie leśnym na terenie województwa wielkopolskiego. W trakcie prowadzonych działań wylegitymowano blisko 100 osób, a w samochodach ujawniono ochraniacze i rękawice bokserskie. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do konfrontacji obu grup.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu operacyjnie uzyskali informację o planowanej ustawce dwóch grup pseudokibiców. Do spotkania miało dojść w sobotę, 24.06.br., na terenie województwa wielkopolskiego. W związku z tym informacja natychmiast została przekazana dalej i wspólnie z policjantami z pionu prewencji województwa wielkopolskiego podjęte zostały działania celem niedopuszczenia do konfrontacji obu grup. Funkcjonariusze pierwsze działania podjęli już na drogach dojazdowych do miejsca spotkania, a następnie w kompleksie leśnym. Łącznie ujawniono kilkanaście pojazdów i wylegitymowano blisko 100 osób reprezentujących dwa kluby piłkarskie z Wrocławia i Warszawy.

Podczas sprawdzania samochodów policjanci znaleźli ochraniacze oraz rękawice bokserskie. W trakcie kontroli mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć logicznie co w tym miejscu robili.

Po przeprowadzonej przez policjantów kontroli obie grupy rozjechały się do domów. W tym przypadku skuteczne działania policjantów z województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego zapobiegły bójce dwóch grup pseudokibiców.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • przedmioty zabezpieczone w samochodach pseudokibiców
  • przedmioty zabezpieczone w samochodach pseudokibiców
  • przedmioty zabezpieczone w samochodach pseudokibiców

Film Dolnośląscy policjanci zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców

Pobierz plik Dolnośląscy policjanci zapobiegli planowanej ustawce pseudokibiców (format mp4 - rozmiar 3.11 MB)

Powrót na górę strony