Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut zabójstwa

Data publikacji 26.06.2017

Funkcjonariusze z Łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 27-letniej kobiety, której zwłoki znaleziono 22 czerwca 2017 roku około godz. 12.00 w jednym z domów na terenie gminy Wodzierady. 33-letni konkubent kobiety został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Mieszkaniec gminy Wodzierady trafił do aresztu.

Przed południem, 22.06.br., dyżurny łaskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety w jednym z domów na terenie gminy Wodzierady. Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci. Na miejscu był już lekarz, który nie wykluczył udziału osób trzecich w zdarzeniu.

Śledczy zajęli się wyjaśnianiem przyczyn śmierci kobiety, przesłuchali świadków, wykonali oględziny, zabezpieczyli materiały dowodowe. Zatrzymali też 33-letniego konkubenta, który był w tym czasie w mieszkaniu. Mężczyzna był pijany, miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Ustalenia i szczegółowa sekcja zwłok wykazały, że do śmierci kobiety przyczyniła się inna osoba.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 33-latek został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony