Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy przyłapał mężczyzn na ważeniu i porcjowaniu narkotyków

Data publikacji 27.06.2017

Dzielnicowy, w jednym z domów na terenie Jasła, nakrył trzech młodych mężczyzn podczas porcjowania narkotyków. Policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne oraz blisko 42 gramy marihuany i 16 gramów amfetaminy. Trzej młodzieńcy zostali zatrzymani. Wobec dwóch prokurator zastosował dozór policyjny.

Ta niecodzienna sytuacja wydarzyła się w miniony piątek przed południem. Policjant z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Jaśle miał sporządzić wywiad środowiskowy na temat jednego z mieszkańców Jasła. Po godzinie 11.00, wspólnie z dwoma dzielnicowymi pojechał więc do domu, gdzie miał zamieszkiwać mężczyzna. Niestety nie zastał go tam, a wywiad przeprowadził z jego bratem. Zebrał potrzebne informacje i wrócił do radiowozu. Po chwili jednak postanowił upewnić się, czy prawidłowo spisał wszystkie dane i czy nie został wprowadzony w błąd. 

Będąc jeszcze na posesji ponownie podszedł do domu. Drzwi były otwarte, rozpytywany wcześniej 22-latek nawet ich nie zamknął. Dzielnicowy stojąc w progu, kilkakrotnie wołał mężczyznę, ale ten nie wychodził. Podejrzenie natomiast wzbudziły u policjanta głośne rozmowy i śmiechy kilku mężczyzn dobiegające z jednego z pokoi. Funkcjonariusz postanowił więc wejść do środka i sprawdzić, czy nie ukrywa się tam mężczyzna, którym się interesował.  

Ogromne zdziwienie pojawiło się na twarzach trzech młodych mieszkańców powiatu jasielskiego, kiedy w drzwiach zobaczyli dzielnicowego. Młodzieńcy właśnie porcjowali narkotyki. Jeden z nich na elektronicznej wadze ważył marihuanę, a drugi widząc policjanta energicznym ruchem ręki zrzucił ze stolika biały proszek.

Dzielnicowi natychmiast podjęli zdecydowane działania. Do pomocy skierowani zostali także funkcjonariusze wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Podczas prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że ujawniony susz roślinny i biały proszek to marihuana i amfetamina. Część narkotyków ukryta była w sejfie, znajdującym się w pomieszczeniu. Policjanci zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz kilkanaście woreczków strunowych z zawartością blisko 42 gramów marihuany i 16 gramów amfetaminy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających. Wobec 18 i 22-letniego mieszkańca Jasła prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

  • narkotyki
  • narkotyki
  • narkotyki
Powrót na górę strony