Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w sprawie śmierci 70-latka

Data publikacji 27.06.2017

Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziły do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70-letniego księdza z gminy Sędziszów.

Wczoraj, 26.06.br., tuż po godzinie 8:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z pokoi budynku plebanii w gminie Sędziszów znaleziono ciało księdza. Natychmiast do pracy przystąpili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Już wstępne czynności wskazywały, że do śmierci księdza mógł się ktoś przyczynić. Zostało to potwierdzone podczas przeprowadzonych oględzin wykonanych pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Dzięki zaangażowaniu i drobiazgowej pracy funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia szybko został ustalony mężczyzna, który mógł mieć związek ze śmiercią 70-latka. Chwilę później został zatrzymany 26-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego.

Teraz śledczy ustalają najdrobniejsze szczegóły tego zdarzenia. Za zabójstwo ustawodawca przewidział karę 25 lat lub karę dożywotniego pozbawienia wolności.    

(KWP w Kielcach / mw)

  • policjant na miejscu zdarzenia
Powrót na górę strony