Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracowali nad sprawą wypadku drogowego na trasie Linia - Zakrzewo, gdzie nietrzeźwy 23- latek jadąc samochodem marki Audi zjechał na pobocze i uderzył w quada oraz znajdujące się przy nim dwie osoby. W wyniku uderzenia 31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta ponieśli śmierć. Kierujący audi został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dzisiaj policjanci doprowadzą go do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwo, którego się dopuścił podejrzany grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 25.06.br., o godzinie 2.20 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym między miejscowościami Linia i Zakrzewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, śledczy oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca samochodu marki Audi zjechał na pobocze i uderzył w zaparkowanego quada, przy którym znajdowały się dwie osoby, 31- letni mężczyzna oraz 37-letnia kobieta. W wyniku uderzenia osoby te poniosły śmierć. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przy pomocy osób postronnych, czuć było od niego alkohol.

Po zatrzymaniu 23-latek odmówił badania alkotestem na zawartość alkoholu, w związku z tym została mu pobrana krew do dalszych badań. Policjanci szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie 3 promile alkoholu.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie za ucieczkę z miejsca zdarzenia. Prokuratur wniósł wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę do sądu.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony