Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku

Data publikacji 27.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili intensywne czynności w związku z wypadkiem drogowym zaistniałym na drodze pomiędzy miejscowością Linia i Zakrzewo. Nietrzeźwy 23- latek jadąc samochodem marki Audi zjechał na pobocze i uderzył w quada oraz znajdujące się przy nim 2 osoby. W wyniku tego zdarzenia 31-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta ponieśli śmierć. Kierujący audi został zatrzymany i usłyszał już zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku.

W niedzielę tj. 25 czerwca br. o godzinie 2.20 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym między miejscowościami Linia i Zakrzewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, śledczy oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i sporządził dokumentację fotograficzną.

Policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca samochodu marki Audi zjechał na pobocze i uderzył w zaparkowanego quada, przy którym znajdowały się dwie osoby 31- letni mężczyzna oraz 37-letnia kobieta, które w wyniku tego zdarzenia poniosły śmierć. Mężczyzna uciekł z miejsca. Pomimo tego szybko został zatrzymany dzięki pomocy osób postronnych. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu.

Po zatrzymaniu 23-latek odmówił badania alkotestem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym została mu pobrana krew. Potwierdziło się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał prawie 3 promile alkoholu.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wejherowskiego usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu. Ponadto odpowie za ucieczkę z miejsca zdarzenia. Prokuratur wniósł wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę do sądu.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony