Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla nożownika

Data publikacji 28.06.2017

Najbliższe trzy miesiące za kratkami aresztu spędzi zatrzymany przez świnoujskich policjantów 54-latek. Mężczyzna podejrzany jest o ranienie nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz kierowanie w stosunku do niego gróźb pozbawienia życia. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W miniony piątek, 23.06.br., przed południem, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o awanturze przed sklepem przy ulicy Fińskiej zakończonej ugodzeniem nożem. Przybyli niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci zastali na miejscu pokrzywdzonego z raną jamy brzusznej, któremu ratownicy udzielali pomocy. Ranny pracownik ochrony wyjaśnił stróżom prawa, że zwrócił uwagę stojącemu przed sklepem mężczyźnie, aby nie zaczepiał wychodzących klientów. W odpowiedzi otrzymał cios nożem w brzuch oraz usłyszał groźby pozbawienia życia, po czym sprawca szybko oddalił się w nieznanym kierunku.

Mundurowi zabezpieczyli pozostawiony na miejscu zdarzenia plecak należący do sprawcy, który uciekając, nie zdążył go zabrać. Przeglądając zawartość, znaleźli w nim wypis z zakładu karnego z pełnymi danymi osobowymi. Policjanci przejrzeli także monitoring, odtwarzając przebieg zdarzenia.

Zatrzymanie nożownika było już tylko kwestią czasu. Stróże prawa zatrzymali go kilkanaście minut później, kiedy podejrzewany szedł chodnikiem. Badanie alkomatem 54-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zameldowania wykazało stan nietrzeźwości - miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Zatrzymamy trafił za kratki policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 54-latek popełniał w przeszłości przestępstwa, za które odsiadywał wyrok pozbawienia wolności.
Mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył wniosek do Prokuratury Rejonowej o tymczasowy areszt dla sprawcy. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. W związku ze złamaniem prawa w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Ofiara nożownika trafiła do szpitala, odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony