Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 172 km/h bo "lubi się ścigać"

Data publikacji 28.06.2017

Wczoraj tj. 27 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 9.00 w miejscowości Ruda Strawczyńska na terenie powiatu Kieleckiego. Funkcjonariusze patrolujący drogę wojewódzką pojazdem wyposażonym w videorejestrator, dokonali pomiaru prędkości toyoty. Jak się okazało 38-letni kierujący jechał z prędkością 125 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci kierującemu zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli na niego wysoką grzywnę wraz z punktami karnymi.

Kolejnym nierozsądnym zachowaniem wykazał się również wczoraj 35-latek kierujący audi. Na ulicy Krakowskiej w Kielcach mężczyzna kierował pojazdem z prędkością 172 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 70 km/h.  Po zatrzymaniu oznajmił policjantom, że ,,lubi się ścigać, ale nie sądził że pojazd jadący za nim to radiowóz’. To niebezpieczne zachowanie się 35-latka zakończyło się utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Policjanci kieleckiej "drogówki" kierującego audi dodatkowo ukarali mandatem karnym i punktami za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny przypominamy, że przyczyną wielu wypadków w ruchu drogowym jest nadmierna prędkość. Dodatkowo kierujący za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym może stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

Czy warto się spieszyć ryzykując tak wiele?

(KWP w Kielcach / mg)

Film Jechał 172 km/h bo "lubi się ścigać"

Pobierz plik Jechał 172 km/h bo "lubi się ścigać" (format mp4 - rozmiar 3.57 MB)

Powrót na górę strony