Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Film "Niebezpieczna kąpiel"

Data publikacji 29.06.2017

W ramach przypominania o bezpieczeństwie nad wodą podczas wakacyjnego wypoczynku policjanci Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie oraz Strażnicy Miejscy we współpracy z Fundacją ANIKAR, przygotowali krótki film przestrzegający przed kąpielą na tzw. dzikich kąpieliskach. Film skierowany do dzieci i młodzieży na pewno przemówi także do rozsądku dorosłych, którzy powinni wybierać do odpoczynku tylko plaże strzeżone przez ratowników WOPR.

Po raz kolejny Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie oraz Straż Miejska m.st. Warszawy przygotowali film profilaktyczno - edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Pierwszy film dotyczył wypoczynku zimowego i zagrożeń, jakie niesie ze sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne.

Na okres wakacyjny krótki film ma przypominać, że kąpiel w miejscach niestrzeżonych jest szczególnie niebezpieczna. W filmie została również ujęta procedura wzywania pomocy z użyciem numeru alarmowego 112 oraz prawidłowe udzielenie pomocy osobie tonącej przez przypadkową osobę. Jest to istotny element, gdyż nierozważne, podyktowane impulsem udzielanie pomocy w wodzie może skończy się tragicznie także dla osoby ratującej.

Film prezentowany będzie podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji "Lato w Mieście".

(KSP / mw)

Film Film "Niebezpieczna kąpiel"

Pobierz plik Film "Niebezpieczna kąpiel" (format mp4 - rozmiar 14.37 MB)

Powrót na górę strony