Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia gdańskich antyterrorystów na platformie wiertniczej

Data publikacji 30.06.2017

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski wraz z I Zastępcą insp. Krzystofem Kozelanem uczestniczyli w szkoleniu policyjnych antyterrorystów. Ćwiczenia odbyły się na platformie wiertniczej, gdzie funkcjonariusze ćwiczyli desant z pokładu śmigłowca policyjnego oraz techniki działań wykorzystywanych w trakcie szturmu na tego typu obiekty. Organizatorem szkolenia był Zastępca Dowódcy SPAP w Gdańsku kom. Jarosław Przyjemczak.

Przez 2 dni funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku brali udział w ćwiczeniach z zakresu morskich działań specjalnych na obiektach infrastruktury krytycznej. Działania przeprowadzone zostały na platformie wiertniczej podczas których policjanci trenowali desant z pokładu śmigłowca policyjnego oraz elementy taktyki i techniki działań antyterrorystycznych wykorzystywanych w trakcie szturmu na tego rodzaju obiekty.

W przedsięwzięciu bezpośrednio uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan. Szefowie pomorskich policjantów przed wylotem na platformę przeszli odpowiednie przeszkolenie z procedur bezpieczeństwa obowiązujących na platformach wiertniczych oraz zasad obowiązujących w trakcie lotu śmigłowca nad wodą

Szkolenie zorganizował i przeprowadził kom. Jarosław Przyjemczak - Zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Ćwiczenia gdańskich antyterrorystów na platformie wiertniczej
  • Ćwiczenia gdańskich antyterrorystów na platformie wiertniczej
  • Ćwiczenia gdańskich antyterrorystów na platformie wiertniczej
Powrót na górę strony