Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali psa pozostawionego na słońcu w samochodzie

Data publikacji 30.06.2017

Wczoraj tj. 29 czerwca br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu uratowali małego yorka. Nieodpowiedzialny właściciel pozostawił swoje zwierzę w zamkniętym samochodzie pomimo wysokich temperatur na zewnątrz. Na szczęście znalazła się osoba, która w porę zareagowała i o sytuacji powiadomiła Policję.

Do zdarzenia doszło na parkingu na ulicy Mariackiej w Wolbromiu. Przechodząca w pobliżu pojazdu kobieta usłyszała pisk zwierzęcia i zauważyła w samochodzie małego pieska. Drzwi i okna w aucie były pozamykane, a  temperatura na zewnątrz bliska była 30 stopni Celsjusza. Zaniepokojona sytuacją  kobieta zadzwoniła na Policję i powiadomiła o zdarzeniu.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, pies był osłabiony i wycieńczony. Dalsze oczekiwanie na jego właścicela zagrażało życiu zwierzęcia. Gdy policjanci wybili szybę w tylnych drzwiach samochodu piesek od razu podszedł do okna, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Funkcjonariusze podali mu wodę i wezwali lekarza weterynarii. Okazało się, że dalsze pozostawienie psa w takich warunkach zagrażało jego życiu.

Policja apeluje, aby nie zostawiać w zamkniętym pojeździe, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Nie bądźmy obojętni! Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony