Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puławy: Chciał postraszyć ochroniarzy – odpowie za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 03.07.2017

Za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby odpowie 51-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna podczas odbywającego się wczoraj Święta Truskawki poinformował pracowników ochrony, że ładunki wybuchowe znajdują się m.in. w krzakach oraz w jego… bucie. Dokładne sprawdzenie terenu przez policjantów potwierdziło, że był to tylko głupi żart. Autor tego żartu został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty.

Informację o podłożeniu bomby na Święcie Truskawki w Górze Puławskiej policjanci otrzymali wczoraj po południu. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole, w tym specjalista ds. minersko – technicznych.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że informację o podłożeniu bomby w krzakach nieopodal stadionu przekazał pracownikom ochrony 51-letni mężczyzna, który nie chciał się poddać kontroli przed wejściem na teren imprezy.

Mężczyzna podczas rozmowy z ochroniarzami wskazał na pobliskie krzaki i stwierdził, że podłożył tam ładunek wybuchowy, a jeszcze jeden ma … w bucie. Pracownicy natychmiast powiadomili Policję.

Funkcjonariusze dokonali kontroli mężczyzny i sprawdzili teren. Okazało się, że mieszkaniec Puław zrobił sobie głupi żart. Jak wytłumaczył policjantom, chciał „napędzić stracha” ochroniarzom, którzy zdenerwowali go drobiazgową kontrolą przy wejściu na teren obiektu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.       

Przypominamy i ostrzegamy – Każda tego rodzaju informacja jest natychmiast bardzo dokładnie sprawdzana. W żadnym przypadku nie zostanie zbagatelizowana. Należy pamiętać o tym, że sprawcy tego typu zdarzeń nie mogą czuć się bezkarnie. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawca fałszywego alarmu może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych. Przestrzegamy wszystkich przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa.

E.R.K

Powrót na górę strony