Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę oferującego do sprzedaży podróbki zegarków

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili, że 34-letni mieszkaniec powiatu suskiego od pewnego czasu handluje na portalach internetowych zegarkami znanych marek. Jednakże cena oferowanych zegarków była wielokrotnie niższa od ceny sklepowej za taki markowy produkt. Policyjni detektywi uzyskali informację, że w Krakowie może dojść do transakcji sprzedaży kilkudziesięciu takich zegarków i przygotowali zasadzkę na terenie jednej z galerii handlowych w Krakowie.

W poniedziałek (3 lipca) oszust pojawił się na spotkaniu. Po zaprezentowaniu potencjalnym kupcom kilku sztuk zegarków został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli łącznie 99 sztuk zegarków zapakowanych i gotowych do sprzedaży. Ustalono, że  zatrzymany był pośrednikiem zamawiającym „podróbki” w Chinach na konkretne zamówienia klientów. Mężczyzna usłyszał zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionym znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym, którego wytwórca towaru nie ma prawa używać (art. 305 ust.1 Prawo własności przemysłowej).

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Straty na rzecz pokrzywdzonych producentów zegarków, ekspert od praw własności przemysłowej ocenił wstępnie na kwotę 50 tys. zł. Na poczet przyszłej kary oszustowi zabezpieczono samochód o wartości 25 tys. zł. Za to przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

(KWP w Krakowie / ig)

Opis filmu: Zabezpieczone zegarki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.25 MB)

Powrót na górę strony