Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony szczęśliwie odnaleziony

Data publikacji 05.07.2017

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca Solca Kujawskiego, który wczoraj oddalił się w nieznanym kierunku. Potrzebujący opieki mężczyzna został odnaleziony w Kruszwicy. W szybkim potwierdzeniu jego tożsamości pomogła posiadana przez niego opaska na ręce z jego danymi i numerami kontaktowymi do najbliższej rodziny.

Wczoraj, 04.07.br. soleccy policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu schorowanego 65-latka. Jak wynikało z przekazanych informacji mieszkaniec Solca Kujawskiego około godziny 13:15 oddalił się z poczekalni dworca przy ul. Żwirki i Wigury w nieznanym kierunku. Było podejrzenie, iż zaginiony wsiadł do przypadkowego pociągu na miejscowym dworcu i zachodziło prawdopodobieństwo, iż może przebywać w dowolnym miejscu w kraju. Było wiadomo, że mężczyzna wymaga stałej całodobowej opieki, nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Elementem ułatwiającym ustalenie jego tożsamości  była założona na prawym nadgarstku opaska z napisem SOS, imieniem, numerami kontaktowymi do rodziny oraz wpisaną grupą krwi.

Natychmiast po zgłoszeniu ruszyły szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, które prowadzone były przez całą noc. Finał poszukiwań nastąpił dzisiaj (5.07.) o godzinie 4:50 w Kruszwicy. Wówczas dyżurny miejscowego komisariatu przyjął zgłoszenie mówiące o tym, że na terenie posesji chodzi bez celu nieznany mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili ten fakt i od razu zwrócili uwagę na opaskę, którą 65-latek miał na ręku. Za pośrednictwem dyżurnego potwierdzili, że jest to zaginiony mieszkaniec Solca Kujawskiego. Po przebadaniu go przez załogę pogotowia, mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

Powyższa sytuacja pokazuje jak ważny w takich sytuacjach może być każdy szczegół, który pozwoli dotrzeć na czas do osoby zaginionej, szczególnie tej potrzebującej na co dzień pełnej opieki. W tym przypadku posiadana opaska z danymi natychmiastowo pozwoliła ustalić personalia mężczyzny i skontaktować się z jego najbliższą rodziną.

Na kanwie tego szczęśliwego finału poszukiwań bydgoscy policjanci zwracają się z apelem do rodzin, które opiekują się osobami schorowanymi, wymagającymi opieki i nadzoru, aby w ślad za najbliższymi Pana Leszka, wyposażyły te osoby w tego typu przedmioty: opaski informacyjne, nawet najprostsze telefony komórkowe, które w przypadku oddalenia się z miejsca pobytu pomogą w ich zlokalizowaniu.

(KWP w Bydgoszczy/ mw)

Powrót na górę strony