Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy zatrzymany w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 05.07.2017

Funkcjonariusze białostockiej drogówki w trakcie kontroli miejsca zagrożonego, wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę forda, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 108 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest najliczniejszą kategorią zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku działania aplikacji, na terenie powiatu białostockiego, odnotowano 2810 takich zgłoszeń, z czego 1739 przypadków zostało potwierdzonych przez policjantów. Tak było również wczoraj po godzinie 20.30, kiedy mundurowi weryfikując zgłoszenie na Mapie wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku na ulicy Generała Stanisława Maczka zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę forda, który jechał z prędkością 178 km/h. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkości na tym odcinku drogi  aż o 108 km/h. Dodatkowo, białostoczanin nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz mundurowi z  białostockiej drogówki prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wykroczeń popełnionych przez 34-latka . 

Ulica Generała Stanisława Maczka to jedno z bardziej newralgicznych miejsc w Białymstoku, jeżeli chodzi o zbyt szybką jazdę. Od początku działania Krajowej Mapy mieszkańcy miasta 18 razy zgłaszali tam problem przekraczania dopuszczalnej prędkości, co spotkało się z reakcją Policji w 1161 przypadkach. Funkcjonariusze zatrzymali także prawa jazdy 32 kierowcom, którzy w tym miejscu przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. 

(KWP w Białymstoku / kp)

 

Powrót na górę strony