Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili napad na kantor wymiany walut w Szamotułach

Data publikacji 08.07.2017

Trzech mężczyzn, którzy mieli okraść kantor wymiany walut w Szamotułach zatrzymali funkcjonariusze bydgoskiego CBŚP we współpracy z KPP Szamotuły. Mężczyźni właśnie zmierzali w kierunku kantoru, gdy zaskoczyła ich brygada antyterrorystyczna z KWP Bydgoszcz. Policjanci zabezpieczyli przy nich pałki teleskopowe, gaz, kajdanki i krótkofalówki. W Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach, zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Funkcjonariusze bydgoskiego Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację dotyczącą planowanego, przez członków jednej z grup przestępczych, napadu rabunkowego na kantor wymiany walut. Policjanci ustalili tożsamość sprawców i miejsce planowanego przestępstwa.

Policjanci CBŚP wspólnie z brygadą antyterrorystyczną KWP w Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn zmierzających w kierunku jednego z kantorów w Szamotułach. W chwili zatrzymania mężczyźni w wieku od 40 do 45 lat mieli przy sobie ręczne miotacze gazu, pałkę teleskopową, kajdanki i krótkofalówki, które miały służyć do popełnia przestępstwa. Ponadto na jednej z okolicznych ulic policjanci ujawnili pojazd, który miał posłużyć sprawcom do ucieczki.

Zatrzymanych przewieziono do Komendy Powiatowej Policji gdzie przyznali się do usiłowania napadu na kantor i złożyli obszerne wyjaśnienia na temat okoliczności planowanego przestępstwa. Udaremnienie napadu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zapobiegło narażeniu życia i zdrowia pracowników punktu wymiany walut i utraty znacznej kwoty pieniędzy. 

Mężczyźni byli już karani za inne ciężkie przestępstwa kryminalne, w tym gwałt ze szczególnym okrucieństwem, rozboje i pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania napadu z użyciem niebezpiecznych narzędzi. 

(CBŚP/ mw/ wsz)

  • Policjanci udaremnili napad na kantor wymiany walut w Szamotułach
  • Policjanci udaremnili napad na kantor wymiany walut w Szamotułach
  • Policjanci udaremnili napad na kantor wymiany walut w Szamotułach
  • Policjanci udaremnili napad na kantor wymiany walut w Szamotułach

Opis filmu: Policjanci udaremnili napad na kantor wymiany walut w Szamotułach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.56 MB)

Powrót na górę strony