Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny w skutkach atak nożownika

Data publikacji 08.07.2017

Na ulicy Krakowskiej w Częstochowie doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna został kilkakrotnie pchnięty nożem, w wyniku czego zmarł. Podejrzewany o dokonanie ataku 28-latek został zatrzymany kilka przecznic dalej, po krótkim pościgu przez policjantów z wydziału kryminalnego.

Około godziny 12.30 dyżurny komendy miejskiej w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku przy ulicy Krakowskiej, który prawdopodobnie został pobity. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji i karetkę pogotowia. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny, a po wstępnych oględzinach jego ciała, stwierdzono na nim kilka ran kłutych.

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Dosłownie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia dostrzegli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Na widok mundurowych mężczyzna ten zaczął uciekać, jednak po pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się że to 28-latek, który miał przy sobie nóż, a jego odzież była zakrwawiona.

Policjanci pod nadzorem prokuratury przeprowadzili czynności na miejscu zdarzenia, ustalili też tożsamość ofiary, którą okazał się 63-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.

(KWP w Katowicach / ws)

Powrót na górę strony