Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali rozbitków na Jeziorze Solińskim

Data publikacji 10.07.2017

Policjanci pełniący służbę na Jeziorze Solińskim uratowali rozbitków z tonącej łodzi. Funkcjonariusze podjęli akcję ratunkową widząc przewrócony jacht i ludzi znajdujących się w wodzie. Na pokład policyjnej łodzi zabrali pięć osób i bezpiecznie przewieźli je na brzeg.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 14. Policjanci pełniący służbę w patrolu motorowodnym zauważyli pośrodku Jeziora Solińskiego przewrócony jacht. Tonącej jednostki trzymało się kilka osób znajdujących się w wodzie. Gdy policyjny patrol dopłynął na miejsce, okazało się, że jedna z kobiet nie potrafi pływać i jest w szoku, wobec czego udzielono jej pomocy jako pierwszej. Następnie funkcjonariusze wyciągnęli z wody pozostałych rozbitków i zabrali ich na pokład policyjnej łodzi.

Policjanci zabezpieczyli tonącą łódź i wezwali ratowników WOPR oraz nurków Państwowej Straży Pożarnej, pełniących dyżur w Polańczyku. Trzech mężczyzn i dwie kobiety bezpiecznie przewieziono na brzeg, zaś łódź została odholowana do brzegu i przekazana sternikowi.

Jak ustalili funkcjonariusze, turyści wypożyczyli jacht żaglowy i wypłynęli nim na jezioro. Będąc w pobliżu wyspy okresowej sternik postanowił wykonać zwrot. Wówczas, na skutek silnego podmuchu wiatru łódź wywróciła się, a wszystkie osoby będące na pokładzie wpadły do wody. Żaden z uczestników zdarzenia nie miał założonej kamizelki ratunkowej stanowiącej wyposażenie łodzi.

(KWP w Rzeszowie / ws)

Powrót na górę strony