Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo 6 tysięcy motocyklistów

Data publikacji 10.07.2017

Blisko 70 policjantów zadbało o bezpieczeństwo uczestników XXII edycji zlotu motocyklowego w Łagowie. Trwające dwa dni święto fanów dwóch kółek przebiegło bez zakłóceń. Dopisała zarówno pogoda jak i dobra zabawa uczestników. Szacuje się, że wydarzenie przyciągnęło nawet 6 tysięcy motocyklistów.

W miniony weekend (8-9 lipca) do Łagowa Lubuskiego zjechało prawie 6 tysięcy różnego rodzaju motocykli, aby wziąć udział w paradzie. Trasa przejazdu przebiegała przez kilka miejscowości w tym Sieniawę i Żelechów. Całość przejazdu zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina. Przyjazna atmosfera, barwny korowód oraz możliwość obejrzenia wielu ciekawych pojazdów na własne oczy sprawiła, że łączna, szacowana liczba osób, które pojawiły się w Łagowie w mogła wynieść nawet 18 tysięcy. W trakcie trwania imprezy można było także kompletnie wyposażyć się w odpowiedni strój na ten to pojazdu. To ważne, ponieważ strój, kask, rękawice, buty a więc kompletne wyposażenie to podstawa bezpieczeństwa osób poruszających się motocyklami.

W trakcie trwania imprezy, na miejsce zjechali się również fani nietypowych, często zabytkowych już pojazdów. Jednym z nich podróżował mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Mężczyzna kierując Fiatem 126p czyli popularnym „Maluchem”, zwrócił uwagę policjantów. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że ma on dopiero 17 lat i w dodatku jest nietrzeźwy. Policjanci zakończyli jego niebezpieczną podróż, a pojazd został odholowany. Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem rejonowym w Świebodzinie.

 

Źródło: st. sierż. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie

 

Powrót na górę strony