Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził w samochodzie ponad 100 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 10.07.2017

Za przewożenie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy odpowie 28-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas nocnej kontroli drogowej. W jego samochodzie policjanci znaleźli ponad 100 tys. sztuk papierosów. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

Dzisiaj w nocy policjanci z wydziału Posterunku Policji w Sawinie zatrzymali w jednej z miejscowości gminy Wierzbica do kontroli samochód marki VW Golf. W bagażniku, jak też na tylnym siedzeniu tego pojazdu policjanci znaleźli 107 940 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku wynosi ponad 90 tys. zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyroby nie posiadające polskich znaków akcyzy a kierujący 28-letni mieszkaniec Chełma został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karno - skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony