Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany i zatrzymali dwóch sprawców

Data publikacji 10.07.2017

W czwartek, 06.07.2017 r., miechowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali marihuanę miejscowości położonej w gminie Książ Wielki. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy w różnych fazach wzrostu, blisko 750 gramów suszu a także urządzenia wspomagające uprawę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci dozorem Policji.

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie ustalili, że na jednej z posesji w gminie Książ Wielki prowadzona jest plantacja marihuany. W ostatni czwartek, 6 lipca 2017 r., policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie przystąpili do realizacji. Na wspomnianej posesji zatrzymali dwóch mężczyzn a także zabezpieczyli produkowane narkotyki. Wszystko wskazuje na to, że ich produkcja szła na bieżąco, policjanci ujawnili tam 748 gramów suszu, krzewy w trakcie suszenia a także rośliny w różnych fazach wzrostu, łącznie 58 sztuk. Zabezpieczone zostały również urządzenia wspomagające ich uprawę. Sprawcy byli dobrze przygotowani, plantację założyli na posesji mieszczącej się na uboczu, pod lasem. W pomieszczeniach zamontowane były urządzenia służące do utrzymywania stałej temperatury i wilgotności powietrza z systemem wentylacji, a pomieszczenia zostały ocieplone. Dodatkowo posesja wyposażona była w monitoring zewnętrzny a także agregat prądotwórczy dużej mocy. By nie wzbudzać podejrzeń agregat był zabudowany w specjalnie wyciszonym pomieszczeniu z zamontowanym dodatkowym tłumikiem.

Zatrzymani sprawcy to dwaj mężczyźni, 33-letni mieszkaniec podkrakowskiej gminy Wielka Wieś oraz 55-letni mieszkaniec Krakowa. Przedstawiono im zarzuty  posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Postanowieniem prokuratora zastosowano wobec nich dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Krakoiwe / kp)

 

  • krzaki konopi
  • zabezpieczony susz
  • doniczki z sadzonkami
Powrót na górę strony