Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoscy kryminalni zabezpieczyli blisko 1,5 tysiąca krzaków konopi indyjskich

Data publikacji 11.07.2017

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 1400 krzewów konopi indyjskich. Zakazane rośliny rosły na polu w jednej z podbydgoskiej miejscowości. Do sprawy został przesłuchany 48-latek.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Z ich wiedzy wynikało, że w jednej z podbydgoskiej miejscowości może znajdować się plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze precyzując swoje informacje ustalili, że krzewy rosną na polu, skąd młode osoby zaopatrują się w marihuanę.

Wczoraj (10.07.2017) po południu kryminalni przystąpili do realizacji i pojechali sprawdzić wytypowane miejsce. Tam wszystko się potwierdziło. Na polu, wśród roślin, rosły krzewy konopi indyjskich w różnym stanie rozrostu. W pobliżu znajdowały się urządzenia nawadniające. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyki, którzy razem z kryminalnymi zabezpieczyli rośliny.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1430 krzewów. Do sprawy został przesłuchany 48-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • zabezpieczone krzaki konopi
  • konopie wśród innych roślin na polu
  • konopie na polu
  • krzak konopi
  • policjant zabezpiecza krzaki konopi
  • krzaki konopi
Powrót na górę strony